Комплетирано е првото коло во македонската Суперлига. Резултати и табела

11.09.2019 19:49
DAR_2005_resize

Со натпреварот меѓу екипите на Пелистер и на Бутел, комплетирано е првото коло во македонската Суперлига. Во ова коло Металург одигра борбен меч со нашиот Металург 2, кој на крајот убедливо го доби.

.

Резултати:

Металург 2 – Металург  30:37 (12:20)

Работнички – Струга  25:25 (10:12)

Тинекс Пролет – Охрид  21:19 (8:7)

Радовиш – Вардар Јуниор  32:28 (18:12)

Пелистер – Бутел  24:26 (12:14)

Табела:

Следно коло:

13.09.2019 г., 19.45 ч.:  Металург 2 – Тинекс Пролет

14.09.2019 г., 18.00 ч.:  Металург – Вардар Јуниор

14.09.2019 г., 19.00 ч.:  Бутел – Радовиш

14.09.2019 г., 19.00 ч.:  Охрид – Работнички

14.09.2019 г., 19.00 ч.:  Струга – Пелистер

Прочитано 193 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 − = 3