Комплетирано е седмото коло на македонската Суперлига. Табела

20.10.2019 22:24
DAR_2032_resize

Во македонската ракометна Суперлига комплетирано е седмото коло.

Очекувано, на челната позиција е Металург, со бод предност пред солидниот тим на Охрид, додека третопласирана е екипата на Тинекс Пролет.

.

Резултати од седмото коло:

Струга – Охрид  10:28 (6:13)

Радовиш – Работнички  41:33 (22:13)

Пелистер – Металург  24:27 (11:15)

Вардар Јуниор – Тинекс Пролет  27:38 (15:18)

Бутел Скопје – Металург 2  29:23 (14:10)

.

Следно коло:

02.11.2019 г.:  Металург 2 – Струга

02.11.2019 г.:  Металург – Охрид

02.11.2019 г.:  Работнички – Вардар Јуниор

02.11.2019 г.:  Пелистер – Радовиш

02.11.2019 г.:  Тинекс Пролет – Бутел Скопје

.

Моментална табела:

Прочитано 200 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 + 8 =