Комплетирано е седмото коло на СЕХА-лигата. Табела

02.11.2018 18:15
1y0a_lFt

Во СЕХА-лигата комплетирано е седмото коло во кое Металург ја совлада екипата на Татран Прешов и ја запиша својата прва победа во тековната сезона во ова регионално натпреварување.

По подолго време на врвот на табелата го нема Вардар, кој по двата едноподруго порази, е на третото место. На челото се зацврстја двата претставника на Хрватска, ППД Загреб и Нексе.

.

Резултати:

Металург – Татран Прешов  30:28 (15:11)

Мешков Брест – Вардар  35:20 (19:9)

ППС Загреб – Железничар Ниш  30:28 (16:10)

Нексе – Војводина  29:23 (15:9)

Стеауа Букурешт – Извиѓач  36:32 (16:19)

.

Табела:

1. ППД Загреб 7 6 0 1 187:158 18  
2. Нексе 7 6 0 1 194:169 18  
3. Вардар 7 5 0 2 199:182 15  
4. Татран Прешов 7 4 0 3 190:174 12  
5. Мешков Брест 7 4 0 3 225:211 12  
6. Стеауа Букурешт 7 4 0 3 193:196 12  
7. Војводина 7 2 0 5 169:183 6  
8. Железничар Ниш 7 2 0 5 183:208 6  
9. Металург 7 1 1 5 192:218 4  
10. Извиѓач 7 0 1 6 179:212 1  
Прочитано 142 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 + = 6