Комплетирано е седмото плејаут коло. Табела

12.05.2018 20:56
Handball_Ball und Netz_Fotolia

Со денешните две средби, комплетирано е седмото плејаут коло во првенството на Македонија. Металург 2 за жал е поразен во Велес, додека Прилеп загуби во Радовиш. Слободна беше екипата на Вардар Јуниор.

.

Резултати:

РК Радовиш – РК Прилеп 2010  33:30 (15:11)

ГРК Борец – Металург 2  28:25 (14:14)

Слободен Вардар Јуниор

.

Табела:

Бр.

 ЕКИПА  НАТ.  ПОБ.  НЕР.  ПОР.    БОД.
1.  Радовиш  14  11  2  1    35
2.  Борец  14  7  0  7    21
3.  Вардар Јуниор  13  5  1  7    16
4.  Металург 2  13  4  2  7    14
5.  Прилеп  14  4  1  9    13

.

Следно коло:

РК Металург 2 – РК Радовиш

РК Прилеп 2010 – РК Вардар Јуниор

Слободен ГРК Борец

Прочитано 95 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 + 2 =