Топ Вести

Комплетирано е шестото коло од плејоф-фазата. Моментална табела

09.05.2018 21:00
ba6ffd566fc59088516d4b9e241d2e08_XL_resize

Денеска се одиграни сите три средби од 6. коло на плејоф-фазата на првенството на Македонија.

Вардар очекувано високо го порази тимот на Охрид, а Металург го надигра составот на Тинекс Пролет. Највозбудливо беше во Битола каде Еурофарм Работник, со пресврт во второто полувреме, го совлада Пелистер и запиша три многу важни бода.

.

Резултати:

Тинекс Пролет – Металург  26:38 (13:17)

Вардар – Охрид  34:18 (15:7)

Пелистер – Е. Работник  27:29 (15:12)

.

Табела:

Бр.

 ЕКИПА  НАТ.  ПОБ.  НЕР.  ПОР.  ГОЛ.  БОД.
1.  Вардар  6  6  0  0  209:127  18
2.  Е. Работник  6  4  1  1  166:148  13
3.  Металург  6  4  1  1  179:164  13
4.  Т. Пролет  6  1  1  4 144:182 4
5.  Пелистер  6  1  0  5  152:187  3
6.  Охрид  6  0 1 5  126:166  1

.

Следно коло (13 мај):

Пелистер – Тинекс Пролет

Е. Работник – Вардар

Охрид – Металург

Прочитано 143 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 + 1 =