Комплетни денешни резултати на СП во Египет

14.01.2021 23:30
galSagosen_04_Pillaud

Денеска се одиграни седум средби од првото коло на групната фаза на СП во Египет. За жал, во за нас најважната средба, Македонија доживеа убедлив пораз од селекцијата на Шведска. Во дербито на денешниот ден, Франција ја совлада Норвешка.

.

Резултати:

Група “Е“:

Австрија – Швајцарија  25:28 (13:13)

Норвешка – Франција  24:28 (13:13)

Група “Ф“:

Алжир – Мароко  24:23 (8:15)

Португалија – Исланд  25:23 (11:10)

Група “Г“:

Шведска – Македонија  32:20 (16:11)

Вчера:  Египет – Чиле  35:29 (18:11)

Група “Х“:

Белорусија – Русија  32:32 (15:15)

Словенија – Кореја  51:29 (25:16)

.

Утрешна програма:

Група “А“:

Германија – Уругвај

Унгарија – Зеленортски Острови

Група “Б“:

Шпанија – Бразил

Тунис – Полска

Група “Ц“:

Катар – Ангола

Хрватска – Јапонија

Група “Д“:

Аргентина – Конго

Данска – Бахреин

Прочитано 376 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 2 = 2