Комплетни денешни резултати од 2. коло на Првата лига, група “Б“

10.10.2020 20:46
DAR_8674_resize

Денеска во Автокоманда се одигра комплетното второ коло од Првата лига, група “Б“, во организација на Металург 2.

Нашата млада екипа во рамките на ова коло катастрофално го порази тимот на РК Делчево Вардар, со резултат 25:43 (14:22).

.

Резултати:

РК Текстилец – МРК Куманово  19:28 (7:16)

РК Партизан – РК Скопје 2020  21:35 (10:17)

РК Делчево Вардар – РК Металург 2  28:43 (14:22)

РК Вардар Неготино – РК Македонија Ѓ.П.  31:26 (15:12)

.

Табела:

.

Следно коло (утре):

12.30 часот:  РК Македонија Ѓ.П. – РК Текстилец

14.45 часот:  РК Металург 2 – РК Вардар Неготино

17.00 часот:  РК Скопје 2020 – РК Делчево Вардар

19.15 часот:  МРК ПКуманово – РК Партизан

Прочитано 163 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − 1 =