Комплетни денешни резултати од 3. коло на Првата лига, група “Б“

11.10.2020 20:55
DAR_8805_resize

Денеска во Делчево се одигра комплетното трето коло од Првата лига, група “Б“, во организација на Делчево Вардар.

Нашата млада екипа во рамките на ова коло извојува уште една убедлива победа, совладувајќи го досега непоразениот тим на Вардар Неготино, со резултат 35:21 (15:15).

.

Резултати:

12.30 часот:  РК Македонија Ѓ.П. – РК Текстилец  21:19 (6:6)

14.45 часот:  РК Металург 2 – РК Вардар Неготино  35:21 (15:15)

17.00 часот:  РК Скопје 2020 – РК Делчево Вардар  43:30 (24:15)

19.15 часот:  МРК Куманово – РК Партизан  30:18 (17:9)

.

Табела:

.

Следно коло (17 октомври):

РК Текстилец – РК Партизан

РК Делчево Вардар – МРК Куманово

РК Вардар Неготино – РК Скопје 2020

РК Македонија – РК Металург 2

 

 

Прочитано 226 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 4 = 5