Комплетни денешни резултати во Лигата на шампионите

03.11.2019 03:10
69840514_10156771566568666_3779753851079360512_o

Денеска се одиграни дури седум натпревари од шестото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Македонскиот претставник, Еурофарм Работник, забележа уште еден тесен пораз, овој пат во Прешов.

.

Резултати:

Киелце – Веспрем  (Б)   34:33 (17:17)

Чеховски Медведи – Кристијанштад  (Д)   37:26 (20:16)

Савехов – Бидасоа Ирун  (Ц)   24:33 (9:20)

Спортинг Лисабон – Кокс  (Ц)   38:29 (23:15)

ПСЖ – Алборг  (А)   37:24 (18:11)

Татран Прешов – Еурофарм Работник  (Ц)   31:29 (15:14)

Порто – Монпелје  (Б)   23:23 (11:10)

Претходно играа:

30.10.2019 г., 19.00 ч.:  Фленсбург – Барселона  (А)   27:34 (12:18)

30.10.2019 г., 19.00 ч.:   Динамо Букурешт – Висла Плоцк  (Д)   29:20 (13:10)

31.10.2019 г., 20.15 ч.:   Кадетен Шафхаузен – ГОГ  (Д)   40:28 (18:11)

Утре ќе играат:

03.11.2019 г., 17.00 ч.:   Вардар – Мешков Брест  (Б)

03.11.2019 г., 18.00 ч.:   Мотор Запорожје – Кил  (Б)

03.11.2019 г., 17.00 ч.:   Пик Сегед – Цеље ПЛ  (А)

03.11.2019 г., 19.00 ч.:   Елверум – ППД Загреб  (А)

Прочитано 586 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 2 = 3