Комплетни неделни резултати од ЕП 2020

19.01.2020 21:34

На ЕП во Австрија, Норвешка и Шведска денеска се одиграа три средби од третото коло на групата 2.

Португалија доживеа пораз од Исланд, Словенија не издржа против Унгарија, а само Норвешка ја оправда својата фаворитска улога против Шведска.

.

Резултати:

Португалија – Австрија  25:28 (12:14)

Словенија – Унгарија  28:29 (16:13)

Норвешка – Шведска  23:20 (12:8)

Прочитано 484 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 7 = 16