Комплетни резултати од 1. коло на Лигата на шампионите. Табели

15.09.2019 22:50
64865816_10156582041083666_5019685534767775744_o

Со денешните шест средби, комплетирано е првото коло во Лигата на шампионите. Денеска својот прв натпревар во елитното европско ракометно натпреварување го одигра Еурофарм Работник. По голема борба битолчаните се минимално поразени од екипата на Спортинг Лисабон.

.

Резултати:

Група “А“:

Пик Сегед – Барселона   31:28 (18:11)

ППД Загреб – ПСЖ   29:37 (15:19)

Цеље ПЛ – Фленсбург  24:25 (12:13)

Елверум – Алборг  24:34 (12:18)

Табела:

1_resize

Следно коло:

Фленсбург – Елверум

Барселона – Цеље ПЛ

Алборг – ППД Загреб

ПСЖ – Пик Сегед

.

Група “Б“:

Монпелје – Вардар  31:33 (17:16)

Порто – Мешков Брест  27:25 (9:15)

Веспрем – Мотор Запорожје  40:28 (17:13)

Кил – Киелце  30:30 (14:15)

Табела:

2_resize

Следно коло:

Веспрем – Кил

Мешков Брест – Монпелје

Вардар – Порто

Киелце – Мотор Запорожје

.

Група “Ц“:

Татран Прешов – Бидасоа Ирун  23:25 (13:13)

Кокс – Савехоф  25:30 (13:18)

Еурофарм Работник – Спортинг Лисабон  29:30 (16:15)

Табела:

3_resize

Следно коло:

Савехоф – Еурофарм Работник

Бидасоа Ирун – Кокс

Спортинг Лисабон – Татран Прешов

.

Група “Д“:

Чеховски Медведи – Висла Плоцк   25:23 (9:7)

Кадетен Шафхаузен – Динамо Букурешт   28:28 (14:15)

Кристијанштад – ГОГ  24:33 (14:17)

Табела:

4_resize

Следно коло:

Динамо Букурешт – Кристијанштад

Висла Плок – Кадетен Шафхаузен

ГОГ – Чеховски Медведи

Прочитано 463 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 8 = 17