Комплетни резултати од 1. коло на плеј-офот и плеј-аутот на Првата лига. Табели

05.03.2019 02:54
DSC0069_resize1-610x405

Викендов е одиграно комплетното прво коло во плеј-офот и плеј-аутот на Првата лига.

Металург 2 не израдува со победата на гостувањето во Кисела Вода, каде го совладавме тимот на Јуниор Кисела Вода, со резултат 26:27 (13:14).

.

Плеј-оф:

Преспа – Работнички  25:31 (13:14)

Македонија Ѓ.П. – Младост  21:19 (9:8)

Јуниор Кисела Вода – Металург 2  26:27 (13:14)

Вардар Неготино – Тиквеш  33:25 (17:11)

Табела:

1

.

Плеј-аут:

Астраион – Куманово  30:24 (16:13)

Партизан – Весна Акумулатори  30:27 (15:12)

Аеродром – Младост Богданци  24:25 (14:8)

Текстилец – Риниа М  31:29 (15:13)

Табела:

2

Прочитано 362 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − = 2