Комплетни резултати од 1. коло во плејоф-фазата на македонската Суперлига

06.03.2021 20:17
1

Со денешниот натпревар меѓу Вардар и вториот тим на Еурофарм Пелистер, комплетирано е првото коло во плејоф-фазата на македонската Суперлига.

.

Резултати:

Еурофарм Пелистер – Струга  28:18 (14:9)

Пролет – Металург  29:26 (16:12)

Бутел Скопје – Охрид  26:22 (11:7)

Вардар – Еурофарм Пелистер 2  34:30 (17:14)

.

Табела:

.

Второ коло, 21 март:

Струга – Металург

Охрид – Вардар

Еурофарм Пелистер – Бутел Скопје

Еурофарм Пелистер 2 – Пролет

Прочитано 294 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 + 4 =