Комплетни резултати од 11. коло на Лигата на шампионите. Табели

10.02.2019 23:59
EHF-640x360_resize_resize

Со денешните три средби, комплетирано е 11. коло од групната фаза на Лигата на шампионите во групите “А“ и “Б“. Мотор Запорожје го изненади тимот на Фленсбург, Загреб ги освои бодовите против Скјерн, додека Пик Сегед со многу мака слвеше против Цеље ПЛ.

.

Група “А“:

06.02.2019 г., 19.00 ч.:  Р.Н.Левен – Вардар  27:30 (12:16)

09.02.2019 г., 17.30 ч.:  Монпелје – Мешков Брест  29:23 (15:11)

09.02.2019 г., 17.30 ч.:  Веспрем – Барселона  29:26 (15:15)

09.02.2019 г., 19.00 ч.:  Кристијанштад – Киелце  33:34 (15:16)

Табела:

.а

Група “Б“:

07.02.2019 г., 20.45 ч.:  Нант – ПСЖ  31:35 (15:18)

10.02.2019 г., 17.00 ч.:  Цеље ПЛ – Пик Сегед  28:29 (16:18)

10.02.2019 г., 17.00 ч.:  ППД Загреб – Скјерн  32:29 (15:14)

10.02.2019 г., 18.00 ч.:  Мотор Запорожје – Фленсбург  28:26 (10:12)

Табела:

б

Прочитано 302 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 5 = 3