Комплетни резултати од 11. коло на Лигата на шампионите. Табели

09.02.2020 22:54
1780254_10152908930593666_1142589080112651628_o_resize

Со денешните три средби комплетирано е 11. коло на групнат фаза во групите „А“ и „Б“.

Барселона, ПСЖ и Мешков Брест ги совладаа своите противници, иако и трите беа гостински екипи.

.

Резултати:

Група „А“:

Пик Сегед – Алборг  26:26 (13:15)

ППД Загреб – Фленсбург  25:26 (9:11)

Цеље ПЛ – ПСЖ  29:33 (13:17)

Елверум – Барселона  26:30 (14:16)

Табела

1_resize

Следно коло:

Елверум – Фленсбург

Барселона – ППД Загреб

Алборг – Цеље ПЛ

Пик Сегед – ПСЖ

…………………………………..

Група „Б“:

Кил – Вардар  34:23 (18:14)

Порто – Веспрем  (Б)  24:31 (9:14)

Монпелје – Киелце  (Б)  25:24 (12:14)

Мотор Запорожје – Мешков Брест  33:36 (17:18)

Табела:

2_resize

Следно коло:

Кил – Веспрем

Киелце – Порто

Монпелје – Мешков Брест

Вардар – Мотор Запорожје

Прочитано 230 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


1 + = 6