Комплетни резултати од 13. коло на Лигата на шампионите. Табели

23.02.2020 23:45
1780254_10152908930593666_1142589080112651628_o_resize

Комплетирано е 13. коло од групната фаза на Лигата на шампионите. До крајот на овој дел од натпреварувањето остана само едно коло.

Веќе ги имаме двете екипи што обезбедија директен настап во четврт-финалето, а тоа се Кил и Барселона.

.

Резултати:

Група “А“:

Фленсбург – Пик Сегед  34:26 (17:11)

ПСЖ – Елверум  31:25 (17:13)

ППД Загреб – Алборг  31:30 (16:15)

Цеље ПЛ – Барселона  25:37 (14:18)

Табела:

1_resize

Следно коло:

Фленсбург – Цеље ПЛ

Барселона – Пик Сегед

Алборг – Елверум

ПСЖ – ППД Загреб

…………………………………………………

Група “Б“:

Мотор Запорожје Киелце  26:33 (14:19)

Порто – Вардар  30:22 (11:10)

Мешков Брест – Кил  33:30 (16:13)

Веспрем – Монпелје  24:23 (16:14)

Табела:

2_resize

Следно коло:

Вардар – Монпелје

Киелце – Кил

Мотор Запорожје – Веспрем

Мешков Брест – Порто

……………………………………………

Плеј-оф натпревари:

Висла Плоцк – Бидасоа Ирун  32:25 (17:11)   реванш на 28 февруари

Спортинг Лисабон – Динамо Букурешт  25:26 (9:13)    реванш на 1 март

Прочитано 365 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − 7 =