Комплетни резултати од 14. коло на Лигата на шампионите. Конечни табели

02.03.2020 00:04
1maxresdefault_resize

Денеска се одиграни последните две средби од групната фаза на Лигата на шампионите во сезона 2019/20.

Очекувани победи извојувааПСЖ и Алборг.

Се одигра и плеј-оф средбата за настап во осминафинална фаза, во која Динамо Букурешт славеше против Спортинг Лисабон.

.

Резултати:

Група “А“:

Вардар – Монпелје  27:31 (13:14)

Киелце – Кил  32:30 (16:18)

Мотор Запорожје – Веспрем  22:32 (8:17)

Мешков Брест – Порто  32:35 (13:17)

Конечна табела:

1_resize

Група “Б“:

Фленсбург – Цеље ПЛ  29:26 (15:12)

Барселона – Пик Сегед  30:28 (13:15)

Алборг – Елверум  30:28 (18:11)

ПСЖ – ППД Загреб  37:26 (17:12)

Конечна табела:

2_resize

……………………………………..

Плеј-оф:

Бидасоа Ирун – Висла Плоцк  24:19 (10:12)       Вкупно: 49:51

Динамо Букурешт – Спортинг Лисабон  26:24 (14:12)       Вкупно:  52:49

Прочитано 29 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 7 = 2