Топ Вести

Комплетни резултати од 14. коло на Лигата на шампионите. Конечни табели

04.03.2019 00:31
ехфцл-640x360_esize

Денеска заврши групната фаза и за поквалитетните групи “А“ и “Б“. Одиграни се три средби во кои победија ПСЖ и Скјерн, а нерешено одиграа Пик Сегед и ППД  Загреб.

.

Резултати:

Група “А“:

02.03.2019 г., 17.30 ч.:  Вардар – Монпелје  33:27 (16:13)

02.03.2019 г., 17.30 ч.:  Киелце – Веспрем  35:36 (21:18)

02.03.2019 г., 17.30 ч.:  Барселона – Р.Н.Левен  30:25 (20:12)

02.03.2019 г., 19.30 ч.:  Мешков Брест – Кристијанштад  32:23 (15:11)

Конечна табела:

а_resize

.

Група “Б“:

27.02.2019 г., 19.00 ч.:  Фленсбург – Нант  29:29 (17:17)

03.03.2019 г., 16.50 ч.:  Скјерн – Цеље ПЛ  35:32 (20:14)

03.03.2019 г., 17.00 ч.:  ПСЖ – Мотор Запорожје  31:25 (16:13)

03.03.2019 г., 17.00 ч.:  Пик Сегед – ППД Загреб  26:26 (14:14)

Конечна табела:

б_resize

.

Прочитано 123 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − 7 =