Комплетни резултати од 2. коло на плејофот на македонската Суперлига

21.03.2021 22:10
DAR_2994_resize

Со денешните натпревари, комплетирано е второто коло од плејофот во македонската Суперлига. Три екипи, Вардар, Еурофарм Пелистер и Тинекс Пролет, засега се издвоени со освоени максимални шест бода.

.

Резултати:

Струга – Металург  28:28 (13:18)

Охрид – Вардар  19:23 (10:11)

Еурофарм Пелистер 2 – Тинекс Пролет  21:23 (10:13)

Еурофарм Пелистер – Бутел Скопје  28:23 (13:11)

.

Табела:

.

Следно (трето) коло:

Бутел Скопје – Струга

Вардар – Еурофарм Пелистер

Тинекс Пролет – Охрид

Металург – Еурофарм Пелистер 2

Прочитано 136 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 4 = 10