Комплетни резултати од 2. коло на СП во Египет. Табели

18.01.2021 01:33
egy_mkd_4-1

Вчера и денеска се одигра комплетното второ коло од групната фаза на СП во Египет. Како што е познато, Македонија одигра очаен натпревар и загуби од Египет со дури 19 голови разлика.

Денеска се случи и куриозитет на светските првенства – Германија службено го доби натпреварот против Зеленортските Острови, кои немаа доволен број на ракометари за да ја одиграат средбата.

.

Резултати:

Група “А“:

Зеленортски Острови – Германија  0:10 (0:10)

Унгарија – Уругвај  44:18 (16:8)

Табела:

а_resize

Последно коло:

Уругвај – Зеленортски Острови

Германија – Унгарија

.

Група “Б“:

Тунис – Бразил  32:32 (20:16)

Полска – Шпанија  26:27 (11:14)

Табела:

 б_resize

Последно коло:

Шпанија – Тунис

Бразил – Полска

.

Група “Ц“:

Катар – Јапонија  31:29 (15:16)

Ангола – Хрватска  20:28 (11:12)

Табела:

 ц_resize

Последно коло:

Јапонија – Ангола

Хрватска – Катар

.

Група “Д“:

Аргентина – Бахреин  24:21 (12:10)

Конго – Данска  19:39 (10:23)

Табела:

 д_resize

Последно коло:

Бахреин – Конго

Данска – Аргентина

.

Група “Е“:

Австрија – Франција  28:35 (13:17)

Швајцарија – Норвешка  25:31 (13:17)

Табела:

 е_resize

Последно коло:

Франција – Швајцарија

Норвешка – Австрија

.

Група “Ф“:

Мароко – Португалија  20:33 (12:12)

Алжир – Исланд  24:39 (10:22)

Табела:

 ф_resize

Последно коло:

Португалија – Алжир

Исланд – Мароко

.

Група “Г“:

Египет – Македонија  38:19 (20:6)

Чиле – Шведска  26:41 (16:20)

Табела:

 г_resize

Последно коло:

Македонија – Чиле

Шведска – Египет

.

Група “Х“:

Белорусија – Кореја  32:24 (15:9)

Русија – Словенија  31:25 (16:13)

Табела:

 х_resize

Последно коло:

Кореја – Русија

Словенија – Белорусија

Прочитано 338 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − = 1