Комплетни резултати од 2. коло на СП во Германија и во Данска. Табели

14.01.2019 00:13
49761505_2026872460694354_3815651350948085760_n

Со денешните шест средби, комплетирано е второто коло на СП во Германија и во Данска. Македонија ја совлада селекцијата на Бахреин и дојде до максималните четири бода. Во нашата група Хрватска убедливо ја совлада Јапонија, а Шпанија излезе на крај со Исланд. Катар, Унгарија и Шведска ги совладаа своите противници.

.

Резултати:

Група “А“:

12 јануари, 15.30 часот:  Русија – Кореја  34:27 (20:13)

12 јануари, 18.15 часот:  Германија – Бразил  34:21 (15:8)

12 јануари, 20.30 часот:  Франција – Србија  32:21 (15:12)

.

а_resize

.

Група “Б“:

13 јануари, 14.00 часот:  Македонија – Бахреин  28:23 (12:8)

13 јануари, 16.30 часот:  Хрватска – Јапонија  35:27 (18:13)

13 јануари, 19.00 часот:  Шпанија – Исланд  32:25 (19:14)

.

б_resize

.

Група “Ц“:

12 јануари, 15.00 часот:  Австрија – Чиле  24:32 (15:14)

12 јануари, 17.30 часот:  Норвешка – Саудиска Арабија  40:21 (20:10)

12 јануари, 20.15 часот:  Данска – Тунис  36:22 (19:10)

.

ц_resize

.

Група “Д“:

13 јануари, 15.30 часот:  Катар – Египет  28:23 (15:12)

13 јануари, 18.00 часот:  Унгарија – Ангола  34:24 (18:8)

13 јануари, 20.30 часот:  Шведска – Аргентина  31:16 (15:10)

.

д_resize

Прочитано 717 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − = 3