Топ Вести

Комплетни резултати од 2-то коло на кадетското ЕП во Хрватска

10.08.2018 21:27
EHF-EURO-M18-log4o

Во Хрватска денеска е одиграно комплетното второ коло од кадетското ЕП, дивизија “А“ и постигнати се следните резултати:

.

Група “А“:

Португалија – Србија  21:25 (7:11)

Израел – Хрватска  27:30 (15:15)

Група “Б“:

Романија – Франција  30:30 (10:15)

Норвешка – Данска  24:30 (9:12)

Група “Ц“:

Унгарија – Германија  18:29 (10:14)

Русија – Шпанија  15:32 (7:11)

Група “Д“:

Полска – Словенија  22:32 (10:17)

Шведска – Исланд  24:29 (12:14)

Утре на првенството во Хрватска е слободен ден.

Прочитано 23 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 3 = 9