Комплетни резултати од 3. коло на Лигата на шампионите. Табели

30.09.2018 21:49
35525274_10155798289913666_1776430982233063424_o

Со денешните шест средби, комплетирано е третото коло на групната фаза на Лигата на шампионите.

Металург играше добро во две третини од средбата со Татран Прешов, но на крајот сепак доживеа пораз. Европскиот, пак, шампион Монпелје го доживеа и својот трет едноподруго пораз, овој пат дома од екипата на Киелце. Нант го совлада Скјерн, Пик Сегед беше подобар од Мотор Запорожје, а Цеље направи големо изненадување и го совлада Фленсбург. Во групата “Д“, Елверум го совлада тимот на Адемар Леон.

.

Комплетни резултати од 3. коло:

Група “А“:

Р.Н.Левен – Мешков Брест   33:27 (18:13)

Веспрем – Вардар   25:27 (11:13)

Кристијанштад – Барселона   25:44 (14:19)

Монпелје – Киелце   26:29 (14:16)

Табела:

а

Група “Б“:

ППД Загреб – ПСЖ   21:32 (9:15)

Нант – Скјерн   35:27 (17:16)

Цеље ПЛ – Фленсбург   23:20 (10:11)

Мотор Запорожје – Пик Сегед   31:32 (13:19)

Табела:

б

Група “Ц“:

Чеховски Медведи – Бешикташ   22:24 (13:12)

Спортинг – Силкеборг   32:35 (14:19)

Металург – Татран Прешов   24:29 (12:13)

Табела:

ц

Група “Д“:

Динамо Букурешт – Вакер Тун   35:34 (19:14)

Висла Плоцк – Кокс   34:18 (16:10)

Елверум – Адемар Леон  30:25 (18:13)

Табела:

д

Прочитано 393 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 − = 3