Комплетни резултати од 3. коло на македонската Суперлига. Табела

30.09.2018 00:15
c7b83769e0c9d79c28a21c05e0ab80e7_large_resize

Денеска е одиграно комплетното трето коло на македонската ракометна Суперлига.

Екипите на Еурофарм Работник и на Струга се единствени со 100 % ефект, а во ова коло Еурофарм го совлада тимот на Пролет, додека Струга беше подобра од Радовиш. Вториот новајлијата во лигата, екипата на Бутел, на домашен терен го шокираше Пелистер, Борец дома загуби од Охрид, додека Вардар Јуниор го победи тимот на Прилеп.

.

Резултати:

Бутел – Пелистер  29:26 (15:13)

Радовиш – Струга  32:35 (18:19)

Тинекс Пролет – Еурофарм Работник  22:26 (9:13)

Борец – Охрид  26:41 (12:20)

Вардар Јуниор – Прилеп  29:28 (13:12)

Табела:

Capture

Прочитано 224 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 4 = 3