Комплетни резултати од 3. коло на суперлигашкиот плејоф. Табела

27.03.2021 21:35
DAR_4102_resize

Вчера и денеска е одиграно комплетното трето коло од плејофот на македонската Суперлига. Металург, под водство на новиот тренер, Иван Марковски, забележа убедлива победа против екипата на Еурофарм Работник 2.

Во дерби на колото, Вардар убедливо го совлада тимот на Еурофарм Работник и е на добар пат да ја одбрани шампионската титула. Победи извојуваа и екипите на Бутел и на Охрид, настрадаа Струга и Тинекс Пролет.

.

Резултати:

Бутел – Струга  22:21 (12:10)

Металург – Еурофарм Работник  36:23 (17:11)

Тинекс Пролет – Охрид  26:28 (10:14)

Вардар – Еурофарм Пелистер  35:27 (17:12)

.

Табела:

.

Следно коло, 8 април:

Охрид – Металург

Струга – Еурофарм Пелистер 2

Бутел – Вардар

Еурофарм Пелистер – Тинекс Пролет

Прочитано 150 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − = 3