Комплетни резултати од 4. коло на Лигата на шампионите. Табели

13.10.2019 21:19
64865816_10156582041083666_5019685534767775744_o

Со денешните пет средби, заврши четвртото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во ова коло прва историска победа извојува Еурофарм Работник. Битолчани одиграа уште една средба што заврши со минимална предност на еден од тимовите, но овој пат тимот победник беа тие.

.

 Резултати:

Група “А“:

Фленсбург – ППД Загреб  (А)   20:17 (10:10)

Барселона – Елверум  (А)   33:24 (15:12)

Алборг – Пик Сегед  (А)   28:35 (17:22)

ПСЖ – Цеље ПЛ  (А)   27:18 (13:11)

Табела:

1_resize

Следно коло:

Барселона – ПСЖ

Алборг – Фленсбург

Цеље ПЛ –  Елверум

ППД Загреб – Пик Сегед

.

Група “Б“:

Вардар – Кил  (Б)   20:31 (4:16)

Киелце – Монпелје  (Б)   27:29 (12:14)

Мешков Брест – Мотор Запорожје  (Б)   33:31 (16:19)

Веспрем – Порто  (Б)   38:28 (19:16)

Табела:

2_resize

Следно коло:

Порто – Мотор Запорожје

Монпелје – Кил

Веспрем – Вардар

Мешков Брест – Киелце

.

Група “Ц“:

Татран Прешов – Савехоф  (Ц)   23:28 (10:16)

Спортинг Лисабон – Бидасоа Ирун  (Ц)   30:30 (16:17)

Еурофарм Работник – Кокс  (Ц)   31:30 (17:13)

Табела:

3_resize

Следно коло:

Бидасоа Ирун – Савехоф

Еурофарм Работник – Татран Прешов

Кокс – Спортинг Лисабон

.

Група “Д“:

Кристијанштад – Кадетен Шафхаузен  (Д)  24:24 (11:15)

Чеховски Медведи – Динамо Букурешт  (Д)   20:30 (10:16)

ГОГ – Висла Плоцк  (Д)   28:27 (16:14)

Табела:

4_resize

Следно коло:

Кристијанштад – Чеховски Медведи

ГОГ – Кадетен Шафхаузен

Висла Плоцк – Динамо Букурешт

Прочитано 172 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 3 = 2