Комплетни резултати од 4. коло на Лигата на шампионите. Табели

08.10.2018 00:14
35525274_10155798289913666_1776430982233063424_o

Заврши четвртото коло на групната фаза на Лигата на шампионите.

Резултати:

Група “А“:

Киелце – Кристијанштад   33:31 (17:12)

Барселона – Монпелје   35:27 (18:13)

Мешков Брест – Веспрем   28:29 (16:15)

Вардар – Р.Н.Левен   29:27 (13:15)

Табела:

а

Група “Б“:

Пик Сегед – Цеље ПЛ   33:24 (18:8)

ПСЖ – Нант   35:34 (19:16)

Фленсбург – Мотор Запорожје   31:24 (13:11)

Скјерн – ППД Загреб   31:31 (14:14)

Табела:

б

Група “Ц“:

Бешикташ – Спортинг Лисабон   27:33 (15:18)

Татран Прешов – Чеховски Медведи   27:28 (13:13)

Силкеборг – Металург   33:25 (16:14)

Табела:

ц

Група “Д“:

Вакер Тун – Елверум   29:30 (16:13)

Адемар Леон – Висла Плоцк   27:24 (15:9)

Кокс – Динамо Букурешт  31:32 (17:15)

Табела:

д

Прочитано 251 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 4 = 12