Комплетни резултати од 4. коло на македонската ракометна Суперлига. Табела

07.10.2018 11:16
c7b83769e0c9d79c28a21c05e0ab80e7_large_resize

Одограно е комплетното 4. коло на македонската ракометна Суперлига.

Во дуелот на непоразените, Еурофарм Работник катастрофално ја порази Струга. Изненадувачка победа на новајлијата Бутел против тимот на Тинекс Пролет. Победи на Охрид, Радовиш и на Пелистер.

.

Резултати:

Охрид – Вардар Јуниор  30:21 (16:12)

Тинекс Пролет – Бутел  20:22 (12:9)

Прилеп – Радовиш  25:33 (11:16)

Пелистер – ГРК Борец  36:23 (13:12)

Еурофарм Работник – Струга  34:16 (15:12)

.

Табела:

Capture

Прочитано 286 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − = 4