Комплетни резултати од 4. коло на Првата лига, група “Б“

17.10.2020 23:09
DAR_8776_resize

Во организација на РК Македонија Ѓ.П., денеска во Скопје се одигра комплетното четврто коло на Првата лига, група “Б“.

Екипата на Металург 2 се сретна токму со организатотот на турнирот и му нанесе катастрофален пораз.

.

Резултати:

РК Вардар Неготино – РК Скопје 2020  22:38 (17:17)

РК Делчево Вардар – МРК Куманово  23:35 (10:17)

РК Текстилец – РК Партизан  25:22 (12:8)

РК Македонија Ѓ.П. – РК Металург 2  22:39 (13:19)

.

Табела:

.

Следно коло, утре во Куманово:

РК Металург 2 – РК Текстилец

МРК Куманово – РК Вардар Неготино

РК Скопје 2020 – РК Македонија Ѓ.П.

РК Партизан – РК Делчево Вардар

 

Прочитано 182 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 − 2 =