Топ Вести

Комплетни резултати од 4. коло во ЕХФ Купот. Табели

04.03.2019 01:31
640-610x343

Денеска е комплетирано 4. коло од групната фаза на ЕХФ Купот. Македонскиот претставник, екипата на Еурофарм Работник, во Битола го совлада тимот на Нексе и се избори за своите први два бода.

.

Резултати:

Група “А“:

Фуксе Берлин – Ла Риоха  29:27 (13:14)

Ст. Рафаел – Балатонфуреди  27:23 (13:12)

Табела:

а_resize

.

Група “Б“:

Хановер – Татабања  27:27 (14:4)

Еурофарм Работник – Нексе  29:28 (14:12)

Табела:

б_resize

.

Група “Ц“:

Порто – Холстебро  32:29 (13:12)

Либербанк – Констанца  26:28 (13:14)

Табела:

ц_resize

.

Група “Д“:

ГОГ – Кил  22:26 (10:11)

Гранолерс – Азоти Пулави  30:29 (15:12)

Табела:

д_resize

.

Прочитано 242 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 + = 10