Комплетни резултати од 5. коло на ЕХФ Купот. Табели

24.03.2019 21:46
640-610x343

Во ЕХФ Купот е одиграно комплетното петто коло. Македонскиот претставник, екипата на Еурофарм Работник, доживеа катастрофален пораз пред својата публика.

.

Резултати:

Група “А“:

Ст. Рафаел – Фуксе Берлин  34:31 (18:15)

Балатонфуреди – Ла Риоха  35:34 (15:16)

Табела:

а_resize

Група “Б“:

Нексе – Татабања  26:29 (9:14)

Еурофарм Работник – Хановер  17:29 (8:15)

Табела:

б_resize

Група “Ц“:

Констанца – Холстебро  22:28 (8:16)

Либербанк – Порто  26:29 (10:16)

Табела:

ц_resize

Група “Д“:

Кил – Гранолерс  34:28 (20:13)

ГОГ – Азоти Пулати  41:29 (21:19)

Табела:

д_resize

Прочитано 109 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 + 1 =