Комплетни резултати од 5. коло на Лигата на шампионите. Табели

20.10.2019 23:04
64865816_10156582041083666_5019685534767775744_o

Со одигрување на денешните осум средби, комплетирано е петтото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Екипата на Еурофарм Работник по четврти пат е минимално поразена, овој пат во Битола од Татран Прешов. Од денешните резултати за одбележување е првиот пораз на Савехоф, кој катастрофално загуби од Бидасоа Ирун, како и поразот на Фленсбург кај пријатното изненадување Алборг.

.

Резултати:

Група “А“:

Барселона – ПСЖ   36:32 (19:15)

Алборг – Фленсбург   31:28 (14:16)

Цеље ПЛ – Елверум   32:25 (14:15)

ППД Загреб – Пик Сегед   21:26 (10:15)

Табела:

1_resize

Следно коло:

Фленсбург – Барселона

ПСЖ – Алборг

Пик Сегед – Цеље ПЛ

Елверум – ППД Загреб

.

Група “Б“:

Порто – Мотор Запорожје   35:35 (15:15)

Монпелје – Кил   30:33 (15:17)

Веспрем – Вардар   39:30 (21:17)

Мешков Брест – Киелце   27:31 (9:15)

Табела:

2_resize

Следно коло:

Киелце – Веспрем

Порто – Монпелје

Вардар – Мешков Брест

Мотор Запорожје – Кил

.

Група “Ц“:

Бидасоа Ирун – Савехоф   39:23 (18:12)

Еурофарм Работник – Татран Прешов   23:24 (14:13)

Кокс – Спортинг Лисабон   25:23 (12:11)

Табела:

3_resize

Следно коло:

Савехоф – Бидасоа Ирун

Спортинг Лисабон – Кокс

Татран Прешов – Еурофарм Работник

.

Група “Д“:

Кристијанштад – Чеховски Медведи   36:28 (19:13)

ГОГ – Кадетен Шафхаузен   35:30 (18:15)

Висла Плоцк – Динамо Букурешт   26:26 (13:12)

Табела:

4_resize

Следно коло:

Динамо Букурешт – Висла Плоцк

Чеховски Медведи – Кристијанштад

Кадетен Шафхаузен – ГОГ

Прочитано 406 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − = 5