Комплетни резултати од 5. коло на Првата лига, група “Б“

18.10.2020 20:34
DAR_8675_resize

Во организација на МРК Куманово, денеска се одигра комплетното петто коло на Првата лига, група “Б“.

Екипата на Металург 2 се сретна со тимот на РК Текстилец, кого убедливо го совлада со разлика од 16 гола.

.

Резултати:

РК Металург 2 – РК Текстилец  35:19 (16:9)

МРК Куманово – РК Вардар Неготино  35:26 (16:8)

РК Скопје 2020 – РК Македонија Ѓ.П.  37:29 (17:12)

РК Партизан – РК Делчево Вардар  34:34 (15:17)

.

Табела:

.

Следно коло, во Гевгелија на 24 октомври:

РК Македонија Ѓ.П. – МРК Куманово

РК Металург 2 – РК Скопје 2020

РК Вардар Неготино – РК Партизан

РК Текстилец – РК Делчево Вардар

Прочитано 145 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 6 = 8