Комплетни резултати од 6. коло на Лигата на шампионите. Табели

04.11.2018 22:37
35525274_10155798289913666_1776430982233063424_o

Денеска се одиграни последните шест средби од шестото коло на групната фаза на Лигата на шампионите.

Металург го совлада тимот на Чеховски Медведи и ги освои првите два бода во досегашниот тек на лигата. ПСЖ го совлада Пик Сегед и остана како единствен тим во лигата со максимални шест победи. Победи славеа и Барселона, Силкеборг, Фленсбург и Цеље ПЛ.

.

Резултати:

Група “А“:

Веспрем – Р.Н.Левен  28:29 (12:15)

Вардар – Мешков Брест   30:23 (14:14)

Кристијанштад – Монпелје   29:29 (12:17)

Барселона – Киелце   31:27 (14:11)

Табела:

1_resize

Група “Б“:

Нант – ППД Загреб   23:20 (10:11)

Цеље ПЛ – Мотор Запорожје   33:28 (18:14)

ПСЖ – Пик Сегед   33:31 (15:14)

Фленсбург – Скјерн   26:22 (10:10)

Табела:

2_resize

Група “Ц“:

Спортинг – Татран Прешов   26:28 (11:14)

Силкеборг – Бешикташ   34:27 (16:12)

Металург – Чеховски Медведи   25:24 (16:10)

Табела:

3_resize

Група “Д“:

Кокс – Елверум   25:28 (12:15)

Висла Плоцк – Динамо Букурешт   29:28 (14:12)

Адемар Леон – Вакер Тун   24:21 (14:12)

Табела:

4_resize

Прочитано 335 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 1 = 10