Комплетни резултати од 6. коло на Лигата на шампионите. Табели

03.11.2019 23:47
64865816_10156582041083666_5019685534767775744_o

Со одигрувањето на денешните четири средби, комплетирано е шестото коло на групната фаза на Лигата на шампионите.

Македонските претставници во ова коло имаа половичен успех. Шампионот Вардар денеска ја порази екипата на Мешков Брест, додека вчера Еурофарм Работник загуби од тимот на Татран Прешов.

.

Резултати:

Група “А“:

Фленсбург – Барселона   27:34 (12:18)

ПСЖ – Алборг    37:24 (18:11)

Пик Сегед – Цеље ПЛ   31:24 (14:14)

Елверум – ППД Загреб   30:30 (13:18)

Табела:

1_resize

Следно коло:

Фленсбург – ПСЖ

Алборг – Барселона

Цеље ПЛ – ППД Загреб

Пик Сегед – Елверум

.

Група “Б“:

Киелце – Веспрем   34:33 (17:17)

Порто – Монпелје   23:23 (11:10)

Вардар – Мешков Брест   36:31 (19:17)

Мотор Запорожје – Кил   27:30 (13:15)

Табела:

2_resize

Следно коло:

Вардар – Киелце

Мешков Брест – Веспрем

Мотор Запорожје – Монпелје

Кил – Порто

.

Група “Ц“:

Савехов – Бидасоа Ирун   24:33 (9:20)

Спортинг Лисабон – Кокс   38:29 (23:15)

Татран Прешов – Еурофарм Работник   31:29 (15:14)

Табела:

3_resize

Следно коло:

Савехоф – Кокс

Бидасоа Ирун – Татран Прешов

Спортинг – Еурофарм Работник

.

Група “Д“:

Динамо Букурешт – Висла Плоцк   29:20 (13:10)

Кадетен Шафхаузен – ГОГ   40:28 (18:11)

Чеховски Медведи – Кристијанштад   37:26 (20:16)

Табела:

4_resize

Следно коло:

Динамо Букурешт – Кадетен Шафхаузен

ГОГ – Кристијанштад

Висла Плоцк – Чеховски Медведи

Прочитано 587 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


1 + 5 =