Комплетни резултати од 7. коло на Лигата на шампионите. Табели

12.11.2018 01:19
35525274_10155798289913666_1776430982233063424_o

Денеска се одиграни четири средби со кои е комплетирано седмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во дерби-натпреварот на колото, Вардар во Скопје загуби од Барселона и го забележа својот втор пораз во тековната сезона. Пик Сегед очекувано го совлада Скјерн, а екипата на Кокс, на средбата против Вакер Тун, стигна до својата дебитанска победа во Лигата на шампионите. Мотор Запорожје и Нант ги поделија бодовите.

.

Комплетни резултати и табели:

Група “А“:

Мешков Брест – Киелце   26:35 (13:15)

Кристијанштад – Веспрем   32:29 (14:15)

Р.Н.Левен – Монпелје   37:27 (16:13)

Вардар – Барселона   26:30 (9:13)

Табела:

а_resize

Група “Б“:

ПСЖ – Фленсбург   29:28 (12:15)

ППД Загреб – Цеље ПЛ   24:22 (11:9)

Скјерн – Пик Сегед   26:29 (15:14)

Мотор Запорожје – Нант   30:30 (15:14)

Табела:

б_resize

Група “Ц“:

Металург – Спортинг Лисабон   24:31 (18:17)

Чеховски Медведи – Силкеборг   24:30 (10:16)

Татран Прешов – Бешикташ   27:23 (18:11)

Табела:

ц_resize

Група “Д“:

Динамо Букурешт – Адемар Леон   35:30 (18:15)

Висла Плоцк – Елверум   30:28 (17:15)

Кокс – Вакер Тун   31:29 (14:18)

Табела:

д_resize

Прочитано 113 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 6 = 8