Комплетни резултати од 8. коло на Лигата на шампионите. Табели

19.11.2018 00:16
35525274_10155798289913666_1776430982233063424_o1-610x431

Денеска се одиграни последните пет средби од осмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите и постигнати се неколку изненадувачки резултати.

Нант на Кире Лазаров успеа дома да загуби од Мотор Запорожје на Жарко Пешевски, додека Загреб на Лино Червар катастрофално е поразен во Цеље. Силкеборг дома загуби од Татран Прешов, а Пик Сегед дома загуби планиран бод од Скјерн. На крајот, Елверум минимално го порази тимот на Динамо Букурешт.

.

Група “А“:

Веспрем – Кристијанштад   36:27 (20:14)

Киелце – Мешков Брест   34:31 (17:16)

Барселона – Вардар   34:26 (16:15)

Монпелје – Р.Н.Левен   31:26 (16:12)

Табела:

a_resize

Група “Б“:

Фленсбург – ПСЖ   20:27 (9:12)

Цеље ПЛ – ППД Загреб   30:21 (10:9)

Нант – Мотор Запорожје   23:27 (13:12)

Пик Сегед – Скјерн  33:33 (14:15)

Табела:

b_resize

Група “Ц“:

Бешикташ – Металург   23:22 (12:12)

Спортинг – Чеховски Медведи   33:31 (14:12)

Силкеборг – Татран Прешов   29:30 (17:14)

Табела:

c_resize

Група “Д“:

Адемар Леон – Кокс   23:20 (14:11)

Вакер Тун – Висла Плоцк   23:25 (13:14)

Елверум – Динамо Букурешт   29:28 (12:15)

Табела:

d_resize

Прочитано 518 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − = 2