Комплетни резултати од 9. коло на Лигата на шампионите. Табели

25.11.2018 22:28
35525274_10155798289913666_1776430982233063424_o1-610x4311-610x431

Со денеска одиграните четири средби се комплетираше деветтото коло на групната фаза на Лигата на шампионите, претпоследно за групите “Ц“ и “Д“.

Европскиот шампион Монпелје го допре дното, откако дома загуби од Кристијнштад. Мотор Запорожје на Жарко Пешевски го декласираше тимот на Цеље ПЛ, Фленсбург извојува гостинска победа против Скјерн, додека Елверум минимално славеше против Вакер Тун.

.

Резултати:

Група „А“:

Мешков Брест – Вардар   31:31 (14:13)

Киелце – Барселона   36:42 (15:18)

Р.Н.Левен – Веспрем   25:29 (13:14)

Монпелје – Кристијанштад   30:31 (16:16)

Табела:

а_resize

Група “Б“:

Пик Сегед – ПСЖ   33:32 (16:14)

ППД Загреб – Нант   27:27 (12:12)

Скјерн – Фленсбург   24:31 (13:14)

Мотор Запорожје – Цеље ПЛ  36:27 (18:12)

Табела:

б_resize

Група “Ц“:

Чеховски Медведи – Татран Прешов   38:26 (19:13)

Металург – Силкеборг   29:33 (12:15)

Спортинг Лисабон – Бешикташ   34:28 (20:16)

Табела:

ц_resize

Група “Д“:

Висла Плоцк – Адемар Леон   25:23 (9:10)

Динамо Букурешт – Кокс   24:22 (13:12)

Елверум – Вакер Тун

Табела:

д_resize

Прочитано 302 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 − = 4