Комплетни резултати од осмина-финалната фаза во Купот на Македонија

21.04.2019 19:50
kup-na-makedonija-pehar1

Со денешниот финален натпревар од групата 4, заврши осмина-финалната фаза во Купот на Македонија.

.

Резултати:

Група 1:

Полуфинале 1:  Астраион – Вардар Јуниор  22:34 (11:16)

Полуфинале 2:  Охрид – Еурофарм Работник  20:34 (10:19)

Финале:  Еурофарм Работник – Вардар Јуниор  38:27 (23:12)

Група 2:

Полуфинале 1:  Радовиш – Тинекс Пролет  16:39 (7:16)

Полуфинале 2:  Металург – Јуниор Кисела Вода  39:21 (16:12)

Финале:  Металург – Тинекс Пролет  31:29 (16:15)

Група 3:

Полуфинале 1:  Тиквеш – Борец  40:31 (17:13)

Полуфинале 2:  Пелистер – Бутел Скопје  20:29 (10:15)

Финале:  Бутел Скопје – Тиквеш  36:29 (24:13)

Група 4:

Полуфинале 1:  Вардар – Прилеп  45:21 (23:11)

Полуфинале 2:  Струга – Металург 2  36:28 (16:15)

Финале:  Струга – Вардар  24:29 (11:17)

.

Место на фајналфорот во Купот на Македонија обезбедија: Еурофарм Работник, Металург, Бутел Скопје и Вардар.

Прочитано 149 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 + = 12