Комплетни резултати од осминафиналната фаза во Купот на Македонија

25.02.2019 01:02
_DSC0021_resize

Викендов се одиграни натпреварите во осминафиналето на Купот на Македонија.

Нашиот претставник во оваа фаза, тимот на Металург 2, со победите над Македонија Ѓ.П. и над Весна Акумулатори, обезбеди место во четврт-финалната фаза од Купот.

.

Резултати:

Група 1:

Весна Акуулатори – МРК Куманово  27-25
Македонија ЃП – РК Металург 2  35-36
РК Металург 2 – Весна Акумулатори  46-29

Група 2:

Работнички – Риниа  44-26
Аеродром – Јуниор Кисела Вода  25-31
Работнички – Јуниор Кисела Вода  28-30

Група 3:

Партизан – Младост Богданци  19-23
Тиквеш – Преспа  29-27
Младост Богданци – Тиквеш  29-32

Група 4:

Младост 09 – Астраион  22-27
Текстилец – Вардар Неготино  14-32
Вардар Неготино – Астраион  21-24

Прочитано 98 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 + 7 =