Комплетни резултати од осминафиналните средби

15.08.2019 00:57
Portugal-MKD-14.08.2019-WCH-U19-1886_resize

На кадетското СП во Скопје денеска се одиграа сите осминафинални средби.

Репрезентацијата на Македонија вечерва беше на прагот на сензација и во самата завршница го загуби натпреварот против моќниот состав на Португалија.

.

Резултати:

Осминафинале:

14 август, 14.00 часот:  Аргентина – Германија  25:33 (15:16)

14 август, 14.00 часот:  Египет – Словенија  30:23 (16:8)

14 август, 16.15 часот:  Исланд – Јапонија  39:34 (16:13)

14 август, 16.15 часот:  Хрватска – Унгарија  23:27 (12:13)

14 август, 18.30 часот:  Данска – Тунис  30:25 (19:12)

14 август, 18.30 часот:  Франција – Норвешка  33:28 (16:14)

14 август, 20.45 часот:  Португалија – Македонија  29:25 (15:12)

14 август, 20.45 часот:  Шпанија – Шведска  28:27 (16:18)

—————–

Президент Куп:

За пласман од 21 до 24 места:

14 август, 09.30 часот:  Нигерија – Бразил  23:30 (14:14)

14 август, 09.30 часот:  Чиле – Канада  46:24 (21:10)

За пласман од 17 до 20 места:

14 август, 11.45 часот:  Бахреин – Србија  34:33 (20:14)

14 август, 11.45 часот:  Саудиска Арабија – Тајван  23:28 (9:11)

Прочитано 127 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 + 7 =