Комплетни резултати од петтото коло на Лигата на шампионите. Табели

15.10.2018 08:30
134349061_resize

Зад нас е петтото коло на групната фаза на Лигата на шампионите, во кое Металург го доживеа својот петти пораз, овој пат на гостувањето кај екипата на Чеховски Медведи.

.

Резултати:

Група “А“:

Мешков Брест – Барселона   21:29 (14:15)

Монпелје – Веспрем   29:30 (16:14)

Р.Н.Левен – Кристијанштад   36:27 (18:14)

Киелце – Вардар   31:27 (16:15)

Табела:

а_resize

Група “Б“:

Скјерн – ПСЖ   24:26 (10:12)

Пик Сегед – Фленсбург   30:28 (15:14)

Мотор Запорожје – ППД Загреб   35:27 (17:13)

Нант – Цеље ПЛ   38:27 (17:13)

Табела:

б_resize

Група “Ц“:

Чеховски Медведи – Металург   33:25 (18:13)

Бешикташ – Силкеборг   24:37 (12:22)

Татран Прешов – Спортинг Лисабон   27:30 (13:15)

Табела:

ц_resize

Група “Д“:

Вакер Тун – Адемар Леон   25:26 (12:15)

Елверум – Кокс   28:27 (15:14)

Динамо Букурешт – Висла Плоцк   24:21 (13:10)

Табела:

д_resize

Прочитано 100 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 1 = 8