Комплетни резултати од последното коло на главната фаза на ЕП 2020

22.01.2020 22:24
795814099_1280x720_resize

Денеска на ЕП во Австрија, Норвешка и во Шведска одиграно е комплетното последно коло, кое решаваше кој ќе биде последниот патник во полуфиналето.

.

Резултати:

Група 1:

16.00 часот:  Хрватска – Шпанија  22:22 (11:12)

18.15 часот:  Белорусија – Австрија  3:36 (19:17)

20.30 часот:  Чешка – Германија  22:26 (10:13)

Група 2:

16.00 часот:  Португалија – Унгарија  34:26 (16:14)

18.15 часот:  Норвешка – Словенија  33:30 (14:13)

20.30 часот:  Исланд – Шведска  25:32 (11:18)

Прочитано 42 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − = 1