Комплетни резултати од последното коло на квалификациите за ЕП 2020. Конечни табели

16.06.2019 20:40
1

Денеска е комплетирано последното коло на квалификациите за настап на ЕП 2020. Сите натпревари од ова коло се одиграни денеска и сите се играни со почеток во 18 часот..

.

Резултати:

Група 1:

Полска – Израел  26:23 (10:11)

Германија – Косово  28:17 (16:5)

Конечна табела:

1_resize

.

Група 2:

Србија – Швајварија  32:31 (19:17)

Хрватска – Белгија  28:19 (15:9)

Конечна табела:

2_resize

.

Група 3:

Македонија – Грција  27:23 (13:11)

Исланд – Турција  32:22 (12:9)

Конечна табела:

3_resize

.

Група 4:

Холандија – Летонија  25:21 (13:11)

Словенија – Естонија  32:28 (19:11)

Конечна табела:

4_resize

.

Група 5:

Чешка – БиХ  23:24 (10:11)

Белорусија – Финска  40:15 (20:8)

Конечна табела:

5_resize

.

Група 6:

Португалија – Литванија  28:28 (16:13)

Франција – Романија  34:25 (19:14)

Конечна табела:

6_resize

.

Група 7:

Унгарија – Италија  32:29 (16:14)

Русија – Словакија  30:20 (17:8)

Конечна табела:

7_resize

.

Група 8:

Црна Гора – Украина  27:21 (15:7)

Данска – Фарски Острови  31:24 (17:13)

Конечна табела:

8_resize

.

Прочитано 203 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − = 4