Комплетни резултати од последното коло во мини-лигата на Металург за регионот Скопје

05.05.2019 11:54
_DSC0018_resize

Вчера и денеска, во Автокоманда се одигра комплетното последно коло во мини-лигата на Металург за регионот Скопје. Многу од овие натпревари станаа решавачки за одредување на учесниците на завршниот турнир во ова најмасовно детско ракометно натпреварување во нашата земја.

.

Резултати:

Сабота (4 мај)

09.00  Кемпа – Репро 21  6:14 (2:8)       M.2006/7

09.40  Хандбал Старс – РЖ Институт  8:13 (4:8)     M.2006/7

10.20  ПГО – Тиквеш  10:14 (2:6)     M.2004/5

11.00  Хотел Бетон – Тиквеш 2  0:10 (0:10)     М.2008

11.00  Рено – Хандбал Старс  23:14 (14:9)     М.2008

11.30  Факом – Тиквеш 1  14:14 (9:8)     М.2008

11.30  Бетон – Стоби  10:6 (3:2)     М.2008

12.00  Металург Јуниор – Весна Акумулатори  6:14 (4:7)     М.2008

12.00  Хандбал Старс – ЖРК Металург  20:4 (10:4)     Ж.2008

12.30  Металург пионери – Тиквеш 2  6:12 (2:7)     М.2008

13.20  Тиквеш – РК Металург  21:6 (10:0)     M.2004/5

14.10  Тиквеш 2 – Бетон  9:10 (5:5)     М.2008

14.10  Стоби – Хотел Бетон  15:7 (8:4)     М.2008

14.40  Репро 1 – Металург пионери  6:16 (2:8)     М.2008

 

Недела (5 мај)

09.00  Нова Македонија – Кожувчанка  10:0 (10:0)     Ж.2006/7

09.50  Металург пионери – Металург кадети  16:2 (8:2)     М.2008

09.50  Колибри  – Металург Јуниорки  10:0 (10:0)     Ж.2008

10.20  Бетон – Репро 1  10:0 (10:0)     М.2008

11.00  Кожувчанка – Синалко  0:10 (0:10)     Ж.2006/7

11.50  Металург кадети – Репро 1  10:0 (10:0)     М.2008

11.50  ЖРК Металург  – Колибри  8:25 (4:15)     Ж.2008

Прочитано 246 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 6 = 1