Комплетни резултати од првиот круг на бараж-средбите за настап на СП 2019

10.06.2018 23:00
0_GER_DEN_2019_logo_600x400_resize

Зад нас е првиот круг на бараж-средбите за настап на СП 2019 во Германија и во Данска. Македонија ја оствари втората најубедлива победа во првиот круг, веднаш зад таа на Хрватска против Црна Гора. Големи изненадувања се убедливиот пораз на Словенија на домашен терен против Унгарија и минималната победа на Холандија против Шведска. На останатите средби се постигнати очекуваните резултати.

.

Резултати:

Бараж-двојки 1 натпревар 2 натпревар
Литванија – Исланд 27:27 (10:13) 13.06.2018 г., 20.00 ч.
Чешка – Русија 27:26 (12:17) 12.06.2018 г., 16.00 ч.
Словенија – Унгарија 24:29 (14:13) 13.06.2018 г., 19.00 ч.
Холандија – Шведска 25:24 (13:12) 13.06.2018 г., 19.15 ч.
Норвешка – Швајцарија 32:26 (19:11) 12.06.2018 г., 18.15 ч.
Хрватска – Црна Гора 32:19 (17.10) 14.06.2018 г., 20.00 ч.
Србија – Португалија 28:21 (14:10) 14.06.2018 г., 21.00 ч.
Белорусија – Австрија 28:28 (15:15) 13.06.2018 г., 20.15 ч.
Македонија – Романија 32:24 (15:10) 13.06.2018 г., 17.30 ч.

.

 

Прочитано 158 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − = 2