Комплетни резултати од првите осминафинални средби во Лигата на шампионите

24.03.2019 21:19
ba6ffd566fc59088516d4b9e241d2e08_XL_resize_resize

Одиграни се сите први осминафинални натпревари во Лигата на шампионите. Најубедливата победа ја постигна македонскиот шампион Вардар, кој го “потопи“ ППД Загреб на негов терен и веднаш го завери пласманот во четврт-финалната фаза.

.

Резултати:

20 март 2019 г., 19.00 ч.:  Р.Н.Левен – Нант  34:32 (18:16)     (реванш на 30 март)

23 март 2019 г., 18.30 ч.:   Мотор Запорожје – Киелце  33:33 (16:16)      (реванш на 30 март)

23 март 2019 г., 20.00 ч.:  Мешков Брест – Фленсбург  28:30 (14:14)      (реванш на 31 март)

23 март 2019 г., 20.30 ч.:  ППД Загреб – Вардар  18:27 (6:14)     (реванш на 30 март)

24 март 2019 г., 16.00 ч.:  Висла Плоцк – Пик Сегед  20:22 (10:10)     (реванш на 31 март)

24 март 2019 г., 17.00 ч.:  Спортинг Лисабон – Веспрем  28:30 (15:14)     (реванш на 30 март)

Прочитано 160 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − = 1