Комплетни резултати од првото коло на македонската Суперлига

12.09.2020 15:52
DAR_7074_resize

Вчера на терените низ Македонија се одигра комплетното прво коло на македонската Суперлига. Екипата на Металург во ова воведно коло го порази тимот на Еурофарм Пелистер, со резултат 25:21 (11:11).

Во второто коло, кое се игра в понеделник, Металург ќе и гостува на екипата на Прилеп.

.

Комплетни резултати:

Група “А“:
Јуниор К.В. – РК Пролет  20:26
Голден Арт Кл-7 – Охрид  23:29
Астраион – РК Радовиш  34:33
Слободна беше екипата на Струга

Второ коло (понеделник):
18:30  Струга – Јуниор К.В
19:00  Радовиш – Голден Арт КЛ7
19:30  Т. Пролет – Астраион
Слободна е екипата на Охрид

Група “Б“:
Металург – РК Еурофарм Пелистер 2  25:21
Работнички – РК Бутел Скопје  23:33
Младост Богданци – ГРК Тиквеш 2014  27:25
Слободна беше екипата на Прилеп

Второ коло (понеделник):
18:00  Е. Пелистер 2 – Работнички
18:30  Прилеп – Металург
20:00  Бутел Скопје – Младост 1977
Слободна е екипата на ГРК Тиквеш

Прочитано 226 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 1 = 7