Комплетни резултати од првото коло во Лигата на шампионите

19.09.2020 20:30
119481343_10157812391058666_3377210193889033234_o_resize

Одиграно е првото коло во групната фаза на Лигата на шампионите. Одиграни се вкупно 7 средби, додека поради пријавени позитивни корона-тестови одложена е средбата Пик Сегед – ПСЖ.

.

Резултати:

Група “А“:

Порто – Елверум  28:30 (16:12)

Фленсбург – Киелце  31:30 (14:14)

Мешков Брест – Вардар  24:22 (12:10)

Пик Сегед – ПСЖ  одложена

Следно коло:

Киелце – Пик Сегед

ПСЖ – Фленсбург

Порто – Мешков Брест

Вардар – Елверум

.

Група “Б“:

Мотор Запорожје – Барселона  25.30 (11:13)

ППД Загреб – Кил  21:31 (6:14)

Нант – Веспрем  24:28 (10:11)

Цеље ПЛ – Алборг  29:31 (16:15)

Следно коло:

Алборг – Мотор Запорожје

Кил – Нант

Веспрем – ППД Загреб

Барселона – Цеље ПЛ

Прочитано 74 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 9 = 16