Комплетни резултати од реванш осминафиналните натпревари во Лигата на Европа

31.03.2021 12:51
166904303_1227052521044566_7470826500948734541_n_resize

Комплетирани се сите реванш натпревари од осминафиналната фаза во Лигата на Европа, па станаа познати сите екипи што обезбедија настап во четврт-финалето од ова натпреварување. Македонскиот претставник, Еурофарм Пелистер, доживеа нов убедлив пораз од екипата на Магдебург и го заврши настапот во Лигата на Европа.

.

Резултати:

Кадетен Шафхаузен – Монпелје  25:32 (10:16)

Магдебург – Еурофарм Пелистер  35:24 (14:9)

Р.Н.Левен – Нексе  27:27 (14:12)

ЦСКА – ГОГ  30:35 (17:19)

Адемар Леон – Кристијанштад  31:34 (16:15)

Нимс – Чеховски Медведи  24:24 (11:12)

Висла Плоцк – Спортинг Лисабон  25:28 (12:14)

Фуксе Берлин – Фиверс  10:0 (10:0)

.

Пласман во четврт-финалето обезбедија екипите на: Фуксе Берлин, Монпелје, Кристијанштад, Магдебург, ГОГ, Висла Плоцк, Чеховски Медведи и Фуксе Берлин.

Прочитано 17 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − = 1